1. Shadowhunters
Cassandra Clare Mortal Instruments címet viselő regénysorozatából több-kevesebb sikerrel film is készült, mely az első regényt, a City of Bones-t, avagy a Csontvárost hivatott feldolgozni. A csúfos bukás után egy ideig úgy tűnt, hogy le kell mondanunk arról, hogy viszontláthatjuk kedvenc árnyvadászainkat a képernyőn, a Freefrom (leánykori nevén abc family) csatorna jóvoltából azonban mégis csak találkozhatunk velük. A szereposztás teljesen új, és véleményem szerint sokkal jobb, mint a City of Bones-é volt, ráadásul a történet is kapott olyan kiegészítő elemeket, melyek a regényben nem voltak ugyan benne, de egy sorozatnál teljes mértékben megengedhetőek, ráadásul így sokkal látványosabbra és akció-dúsabbra sikeredhetnek a részek, és még a könyvek rajongóit is érhetik kisebb-nagyobb meglepetések. A Shadowhunters minden bizonnyal 2016 egyik legnagyobbat szóló sorozata lesz azok számára, akik képesek elfogadni, hogy a filmes változat mindig eltér egy picit (jelen esetben azt mondanám, hogy nagyon) a könyvtől. Katherine McNamara és Dominic Sherwood tökéletes párost alkotnak a filmvásznon, Alberto Rosende kifejezetten hitelesen formálja meg Simon-t (habár nekem Robert Sheehan-nal sem volt semmi bajom), Matthew Daddario-nál tökéletesebb Alec-et pedig akkor sem találtak volna, ha még 10 évig keresik. (Úristen, most komolyan! Láttátok azt a pasit?) A személyes kedvencem Emeraude Toubia, mint Isabelle és persze Harry Shum, aki korunk legmenőbb warlock-ját, Magnus Bane-t formálja meg. Mivel nem akarok spoiler-ezni többet nem is mondanék a sorozatról, inkább csak ajánlani tudom mindenkinek. Trailer itt.
2. The Secret Circle
Szintén egy regényadaptációval van dolgunk, mégpedig a Vampire Diaries szerzőjének, L. J. Smith-nek a tollából. Annak ellenére, hogy a sorozat csak egy évadot élt meg és 2011-2012 között futott , még mindig nagy kedvenceim közé tartozik. Itt is, mint a Shadowhunters-nél eltéréseket találhatunk a regény és a sorozat között, de ez csöppet sem vesz el az alkotás értékéből. A szereplőgárdában olyan arcokkal találkozhatunk, mint Britt Robertson (The Longest Ride, Tomorrowland, The First Time), Thomas Dekker, vagy a H2O-ból ismert Phoebe Tonkin. A sorozat a boszorkányság, a családi titkok, a szerelem, az ármánykodás és a féltékenység legmélyebb bugyraiba kalauzolja el a nézőket. Vigyázat, én olyannyira ráfüggtem anno, hogy a sorozatnak köszönhetően majdnem tökéletesre csináltam meg a listening tesztemet a nyelvvizsgán. :D Trailert itt találod.
3. Grimm
Az amerikai NBC csatornán debütált a sorozat még 2011-ben. A legtöbb karakterrel találkozhattunk már a mesekönyveinkben, mivel a Grimm alapját a jól ismert mesehősök adják, akik a sorozat szerint a valóságban is léteznek. Részről részre Nick Burkhardt nyomozó életét követhetjük nyomon, aki a legendás Grimmek leszármazottja, és akinek fenn kell tartani a rendet a mitikus lények és az emberek világa között. Ha érdekel, megkukkanthatod itt.
4. Charmed
Oké, oké, eléggé retró, de sosem tudtam megunni, és az utolsó 1-2 évadot leszámítva (ami nekem már nagyon elfajult volt) bizony-bizony mind a mai napig élvezettel tudom nézni. Az Aaron Spelling rendezésében 1998 és 2006 között futott sorozatot nálunk Bűbájos boszorkák címen sugározták, ha az emlékezetem nem csal csütörtök délutánonként (de erre azért nem vennék mérget). A történetet talán nem kell bemutatnom senkinek, ha mégis, ide kattintva utána olvashatsz, ezen a linken pedig a trailert találod.
5. Misfits
A google szerint Kívülállók címen futott kis hazánkban a sorozat, habár pont ez az a show, amit vétek szinkronosan nézni (én mondjuk egyiket sem nézném úgy, de kinek hogy). Még 2 éves angliai kalandom során figyeltem fel a sorozatra és nagyon a szívemhez nőtt. Az egész világa annyira angol, hogy ha valaki nem járt még ebben az országban nézze meg ezt a sorozatot, és megtudja, hogy milyen az igazi Anglia. A beszédstílus, a hangulat, a látványvilág annyira tipikusan angol, hogy az már-már beleillene egy UK-t reklámozó videóba. A színészekről nem sokat tudok mondani, magyar berkekben úgysem valami ismertek, szóval felesleges is lenne. (Leszámítva az első pontban említett Robert Sheehan-t). A show lényege, hogy pár fiatal egy különös vihar hatására különleges képességekre tesz szert, és többet nem is árulok el. Csak kemény-fenekű embereknek ajánlom, mert ha egyszer ráfüggsz, onnan nincs visszaút. Ja, és ha szinkronosan nézed akkor vedd úgy, hogy megerőszakolod a sorozatot. Trailerért katt ide.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése